||
P

PESCA PROPERTY AS920 129 765

Udlejning
Aktieselskab
Dyre Halses gate 1A 7042 TRONDHEIM, Norge

PESCA PROPERTY AS

Lukket 28. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Links

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 15. dec. 2017 til 28. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-3.707.355
NOK
Samlet egenkapital 2022
38.834.537
NOK
Sidst opdateret: 6. maj 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 18. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-3.707.355
Samlede aktiver
458.311.933
Samlet gæld
419.477.396
Samlet egenkapital
38.834.537

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
324.848
Driftsresultat
-324.848
Finansielle indtægter/omkostninger
-4.428.171
Resultat før skat
-4.753.019
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-1.045.664
Samlet årsresultat
-3.707.355

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
409.444.382
Samlede omsætningsaktiver
48.867.551
Samlede aktiver
458.311.933
Kortfristet gæld
43.188.499
Langfristet gæld
376.288.897
Samlet gæld
419.477.396
Indskudt kapital
38.834.537
Overført overskud
0
Samlet egenkapital
38.834.537
Samlet egenkapital og gæld
458.311.933

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt