||
M

MALMLAFT AS997 645 634

Udlejning
Aktieselskab
Norderhaug Flendalsvegen 298 2420 TRYSIL, Norge

MALMLAFT AS

Lukket 13. marts 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
13 år
- 3. dec. 2011 til 13. mar. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-13.781
NOK
Samlet egenkapital 2022
563.602
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 24. okt. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-13.781
Samlede aktiver
573.058
Samlet gæld
9.456
Samlet egenkapital
563.602

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
28.819
Driftsresultat
-28.819
Finansielle indtægter/omkostninger
11.151
Resultat før skat
-17.668
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-3.887
Samlet årsresultat
-13.781

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
11.069
Samlede omsætningsaktiver
561.989
Samlede aktiver
573.058
Kortfristet gæld
9.456
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
9.456
Indskudt kapital
600.000
Overført overskud
-36.398
Samlet egenkapital
563.602
Samlet egenkapital og gæld
573.058

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt