||
L

LUNDE EIENDOMSFORVALTNING AS921 692 498

Udlejning
Aktieselskab
Årvollskogen 46 1529 MOSS, Norge

LUNDE EIENDOMSFORVALTNING AS

Lukket 25. november 2023
http://nrti.no/

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Links

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 8. nov. 2018 til 25. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
543.000
NOK
Årsresultat 2022
164.532
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.217.002
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
543.000
Samlet årsresultat
164.532
Samlede aktiver
3.558.508
Samlet gæld
2.341.506
Samlet egenkapital
1.217.002

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
543.000
Samlede driftsomkostninger
251.460
Driftsresultat
291.540
Finansielle indtægter/omkostninger
-80.593
Resultat før skat
210.948
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
46.416
Samlet årsresultat
164.532

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
3.203.588
Samlede omsætningsaktiver
354.920
Samlede aktiver
3.558.508
Kortfristet gæld
91.523
Langfristet gæld
2.249.983
Samlet gæld
2.341.506
Indskudt kapital
45.000
Overført overskud
1.172.002
Samlet egenkapital
1.217.002
Samlet egenkapital og gæld
3.558.508

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt