||
F

FRYAVEGEN 80 AS929 589 041

Udlejning
Aktieselskab
Fryavegen 80 2630 RINGEBU, Norge

FRYAVEGEN 80 AS

Lukket 25. september 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 4. aug. 2022 til 25. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
833.180
NOK
Årsresultat 2022
-758.192
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.419.310
NOK
Sidst opdateret: 11. jul. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
833.180
Samlet årsresultat
-758.192
Samlede aktiver
8.978.034
Samlet gæld
5.558.723
Samlet egenkapital
3.419.310

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
833.180
Samlede driftsomkostninger
1.806.792
Driftsresultat
-973.612
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
-973.612
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-215.420
Samlet årsresultat
-758.192

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
6.386.454
Samlede omsætningsaktiver
2.591.580
Samlede aktiver
8.978.034
Kortfristet gæld
5.513.833
Langfristet gæld
44.890
Samlet gæld
5.558.723
Indskudt kapital
106.366
Overført overskud
3.312.944
Samlet egenkapital
3.419.310
Samlet egenkapital og gæld
8.978.034

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt