||
HÅNDVERKERVEGEN 1-3 AS

HÅNDVERKERVEGEN 1-3 AS916 289 235

Udlejning
Aktieselskab
Vorsetøyveien 25 8300 SVOLVÆR, Norge

HÅNDVERKERVEGEN 1-3 AS

Lukket 13. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Links

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 25. nov. 2015 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
2.620.597
NOK
Årsresultat 2022
175.159
NOK
Samlet egenkapital 2022
6.214.431
NOK
Sidst opdateret: 3. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
2.620.597
Samlet årsresultat
175.159
Samlede aktiver
16.239.963
Samlet gæld
10.025.532
Samlet egenkapital
6.214.431

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
2.620.597
Samlede driftsomkostninger
1.582.933
Driftsresultat
1.037.664
Finansielle indtægter/omkostninger
-813.048
Resultat før skat
224.616
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
49.457
Samlet årsresultat
175.159

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
14.606.058
Samlede omsætningsaktiver
1.633.905
Samlede aktiver
16.239.963
Kortfristet gæld
255.129
Langfristet gæld
9.770.403
Samlet gæld
10.025.532
Indskudt kapital
3.031.777
Overført overskud
3.182.654
Samlet egenkapital
6.214.431
Samlet egenkapital og gæld
16.239.963

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt