||
G

GRENLAND BOLIGUTVIKLING AS920 334 288

Udlejning
Aktieselskab
Håvundvegen 364 3711 SKIEN, Norge

GRENLAND BOLIGUTVIKLING AS

Lukket 22. november 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 29. jan. 2018 til 22. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
22.380.000
NOK
Årsresultat 2020
-1.135.727
NOK
Samlet egenkapital 2020
-580.731
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
22.380.000
Samlet årsresultat
-1.135.727
Samlede aktiver
15.149.079
Samlet gæld
15.729.810
Samlet egenkapital
-580.731

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
22.380.000
Samlede driftsomkostninger
22.322.095
Driftsresultat
57.905
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.193.632
Resultat før skat
-1.135.727
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-1.135.727

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
15.149.079
Samlede aktiver
15.149.079
Kortfristet gæld
7.370.435
Langfristet gæld
8.359.375
Samlet gæld
15.729.810
Indskudt kapital
600.000
Overført overskud
-1.180.731
Samlet egenkapital
-580.731
Samlet egenkapital og gæld
15.149.079

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt