||
S

STASJONSVEIEN 6 AS929 507 843

Udlejning
Aktieselskab
Breivika industriveg 48 6018 ÅLESUND, Norge

STASJONSVEIEN 6 AS

Lukket 19. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 23. aug. 2022 til 19. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
200.000
NOK
Årsresultat 2022
-40.525
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.008.129
NOK
Sidst opdateret: 7. jun. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
200.000
Samlet årsresultat
-40.525
Samlede aktiver
2.166.676
Samlet gæld
158.547
Samlet egenkapital
2.008.129

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
200.000
Samlede driftsomkostninger
254.955
Driftsresultat
-54.955
Finansielle indtægter/omkostninger
3.001
Resultat før skat
-51.954
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-11.429
Samlet årsresultat
-40.525

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.153.000
Samlede omsætningsaktiver
13.676
Samlede aktiver
2.166.676
Kortfristet gæld
22.214
Langfristet gæld
136.333
Samlet gæld
158.547
Indskudt kapital
2.048.654
Overført overskud
-40.525
Samlet egenkapital
2.008.129
Samlet egenkapital og gæld
2.166.676

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt