||
S

SH & JK EIENDOM AS926 572 253

Udlejning
Aktieselskab
Karenslyst allé 10 0278 OSLO, Norge

SH & JK EIENDOM AS

Lukket 2. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 22. mar. 2021 til 2. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-430.455
NOK
Samlet egenkapital 2022
-357.384
NOK
Sidst opdateret: 6. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 6. okt. 2023

Ejerandel

Aktier ejet af SH & JK EIENDOM AS

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
O
ORMÅSEN HANDELSEIENDOM AS
Ordinære aktier
3.000
100 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Koncernstruktur

  • Samlet driftsindtægt 2022: NOK 0
    Driftsresultat 2022: NOK -119.635
    Medarbejdere: 0

Økonomi

i NOK

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-430.455
Samlede aktiver
14.246.858
Samlet gæld
14.604.242
Samlet egenkapital
-357.384

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
119.635
Driftsresultat
-119.635
Finansielle indtægter/omkostninger
-310.820
Resultat før skat
-430.455
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-430.455

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
8.769.666
Samlede omsætningsaktiver
5.477.192
Samlede aktiver
14.246.858
Kortfristet gæld
23.735
Langfristet gæld
14.580.507
Samlet gæld
14.604.242
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-387.384
Samlet egenkapital
-357.384
Samlet egenkapital og gæld
14.246.858

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt