||
P

PEAK XV AS929 253 515

Udlejning
Aktieselskab
Uranienborg terrasse 9 0351 OSLO, Norge

PEAK XV AS

Lukket 4. december 2024
Drift, kjøp, salg og utvikling av fast eiendom, herunder gjennom deltakelse i andre selskaper, samt virksomhet som står i forbindelse med dette. Selskapet kan også påta seg annen inntektsgivende virksomhet.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 24. maj 2022 til 4. dec. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2023
608.124
NOK
Samlet egenkapital 2023
237.748.553
NOK
Sidst opdateret: 12. sep. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 11. jun. 2024

Resumé

År20232022
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlet årsresultat
608.124
71
Samlede aktiver
439.201.577
24.501
Samlet gæld
201.453.024
0
Samlet egenkapital
237.748.553
24.501

R&T

År20232022
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlede driftsomkostninger
441.557
2
Driftsresultat
-441.557
-2
Finansielle indtægter/omkostninger
1.201.808
73
Resultat før skat
760.251
71
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
152.127
0
Samlet årsresultat
608.124
71

Balanceoversigt

År20232022
Samlede anlægsaktiver
439.069.956
0
Samlede omsætningsaktiver
131.621
24.501
Samlede aktiver
439.201.577
24.501
Kortfristet gæld
881.144
0
Langfristet gæld
200.571.880
0
Samlet gæld
201.453.024
0
Indskudt kapital
1.384.430
24.430
Overført overskud
236.364.123
71
Samlet egenkapital
237.748.553
24.501
Samlet egenkapital og gæld
439.201.577
24.501

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt