||
F

FVH EIENDOM AS988 613 843

Udlejning
Aktieselskab
Emil Schanches gate 6 7160 BJUGN, Norge

FVH EIENDOM AS

Lukket 26. september 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
18 år
- 7. sep. 2005 til 26. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
1

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
576.632
NOK
Årsresultat 2022
-39.232
NOK
Samlet egenkapital 2022
4.145.561
NOK
Sidst opdateret: 10. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
576.632
Samlet årsresultat
-39.232
Samlede aktiver
4.547.344
Samlet gæld
401.783
Samlet egenkapital
4.145.561

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
576.632
Samlede driftsomkostninger
641.339
Driftsresultat
-64.707
Finansielle indtægter/omkostninger
14.377
Resultat før skat
-50.330
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-11.098
Samlet årsresultat
-39.232

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
3.024.174
Samlede omsætningsaktiver
1.523.169
Samlede aktiver
4.547.344
Kortfristet gæld
401.783
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
401.783
Indskudt kapital
200.000
Overført overskud
3.945.561
Samlet egenkapital
4.145.561
Samlet egenkapital og gæld
4.547.344

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt