||
N

NOWECO EIENDOM AS989 651 870

Udlejning
Aktieselskab
Vikaveien 248 9303 SILSAND, Norge

NOWECO EIENDOM AS

Lukket 14. september 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
17 år
- 28. mar. 2006 til 14. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.037.583
NOK
Årsresultat 2022
263.487
NOK
Samlet egenkapital 2022
503.999
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.037.583
Samlet årsresultat
263.487
Samlede aktiver
7.775.869
Samlet gæld
7.271.870
Samlet egenkapital
503.999

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.037.583
Samlede driftsomkostninger
506.682
Driftsresultat
530.901
Finansielle indtægter/omkostninger
-183.793
Resultat før skat
347.108
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
83.621
Samlet årsresultat
263.487

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
7.559.741
Samlede omsætningsaktiver
216.129
Samlede aktiver
7.775.869
Kortfristet gæld
456.082
Langfristet gæld
6.815.788
Samlet gæld
7.271.870
Indskudt kapital
504.000
Overført overskud
-1
Samlet egenkapital
503.999
Samlet egenkapital og gæld
7.775.869

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt