||
L

LEVANGER MASKIN AS944 914 668

Udlejning
Aktieselskab
co Aasmund Ertsaas Halsanv 15 7600 LEVANGER, Norge

LEVANGER MASKIN AS

Lukket 21. juli 2025, Mangler obligatorisk revisor
Produksjon og handel og hva dermed står i forbindelse, herunder kjøp, salg og utleie av fast eiendom samt ved aksjeinnskudd eller på annen måte delta i andre foretak.
Produksjon og handel og hva dermed står i forbindelse, herunder ved aksjeinnskudd eller på annen måte delta i andre foretak.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
30 år
- 19. feb. 1995 til 21. jul. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
15.787.500
NOK
Årsresultat 2021
9.937.050
NOK
Samlet egenkapital 2021
8.709.707
NOK
Sidst opdateret: 5. okt. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 12. feb. 2025

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
15.787.500
Samlet årsresultat
9.937.050
Samlede aktiver
15.090.219
Samlet gæld
6.380.512
Samlet egenkapital
8.709.707

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
15.787.500
Samlede driftsomkostninger
1.374.343
Driftsresultat
14.413.157
Finansielle indtægter/omkostninger
-2.039.124
Resultat før skat
12.374.034
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
2.436.984
Samlet årsresultat
9.937.050

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
10.792.919
Samlede omsætningsaktiver
4.297.300
Samlede aktiver
15.090.219
Kortfristet gæld
317.584
Langfristet gæld
6.062.929
Samlet gæld
6.380.512
Indskudt kapital
1.450.000
Overført overskud
7.259.707
Samlet egenkapital
8.709.707
Samlet egenkapital og gæld
15.090.219

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt