||
B

BOLIGRIGG AS829 134 802

Udlejning
Aktieselskab
Gamle Norefjellveien 29 3536 NORESUND, Norge

BOLIGRIGG AS

Lukket 28. november 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 3. maj 2022 til 28. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
631.444
NOK
Årsresultat 2022
113.006
NOK
Samlet egenkapital 2022
143.006
NOK
Sidst opdateret: 24. maj 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
631.444
Samlet årsresultat
113.006
Samlede aktiver
3.096.245
Samlet gæld
2.953.239
Samlet egenkapital
143.006

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
631.444
Samlede driftsomkostninger
487.513
Driftsresultat
143.931
Finansielle indtægter/omkostninger
628
Resultat før skat
144.559
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
31.553
Samlet årsresultat
113.006

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.984.000
Samlede omsætningsaktiver
1.112.245
Samlede aktiver
3.096.245
Kortfristet gæld
2.921.686
Langfristet gæld
31.553
Samlet gæld
2.953.239
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
113.006
Samlet egenkapital
143.006
Samlet egenkapital og gæld
3.096.245

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt