||
M

MAS HOLDING AS921 440 839

Udlejning
Aktieselskab
Bryggeriveien 4B 4848 ARENDAL, Norge

MAS HOLDING AS

Lukket 18. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 24. sep. 2018 til 18. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
3.035.684
NOK
Samlet egenkapital 2022
11.712.909
NOK
Sidst opdateret: 25. jul. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Kontaktperson, Bestyrelsesmedlem-
Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År20222021
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlet årsresultat
3.035.684
3.134.148
Samlede aktiver
12.118.507
19.257.058
Samlet gæld
405.598
10.579.833
Samlet egenkapital
11.712.909
8.677.225

R&T

År20222021
Samlede driftsindtægter
0
0
Samlede driftsomkostninger
15.420
14.696
Driftsresultat
-15.420
-14.696
Finansielle indtægter/omkostninger
3.456.702
3.581.000
Resultat før skat
3.441.282
3.566.305
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
405.598
432.157
Samlet årsresultat
3.035.684
3.134.148

Balanceoversigt

År20222021
Samlede anlægsaktiver
11.147.907
11.147.907
Samlede omsætningsaktiver
970.600
8.109.151
Samlede aktiver
12.118.507
19.257.058
Kortfristet gæld
405.598
10.579.833
Langfristet gæld
0
0
Samlet gæld
405.598
10.579.833
Indskudt kapital
8.677.225
8.677.225
Overført overskud
3.035.684
0
Samlet egenkapital
11.712.909
8.677.225
Samlet egenkapital og gæld
12.118.507
19.257.058

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt