||
P

POLAR-GRUPPEN AS911 673 037

Udlejning
Aktieselskab
Gneisveien 14B 3221 SANDEFJORD, Norge

POLAR-GRUPPEN AS

Lukket 12. maj 2025, Insolvensbehandling
Holdingselskap for Polar-Gruppen, samt forstå investeringer direkte eller indirekte i andre selskaper.
Eie og forvalte eiendom og hva dermed står i for- bindelse, herunder deltagelse i andre selskaper og virksomheter.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
30 år
- 19. feb. 1995 til 12. maj 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2021
131.391
NOK
Samlet egenkapital 2021
5.542.324
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 11. dec. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
131.391
Samlede aktiver
24.682.575
Samlet gæld
19.140.250
Samlet egenkapital
5.542.324

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
562.559
Driftsresultat
-562.559
Finansielle indtægter/omkostninger
142.414
Resultat før skat
-420.145
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-551.536
Samlet årsresultat
131.391

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
22.918.217
Samlede omsætningsaktiver
1.764.358
Samlede aktiver
24.682.575
Kortfristet gæld
9.003.500
Langfristet gæld
10.136.750
Samlet gæld
19.140.250
Indskudt kapital
5.000.000
Overført overskud
542.324
Samlet egenkapital
5.542.324
Samlet egenkapital og gæld
24.682.575

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt