||
T

TA-EIENDOM AS921 189 990

Fast ejendom
Aktieselskab
Dronningens gate 14 7011 TRONDHEIM, Norge

TA-EIENDOM AS

Lukket 14. maj 2025, Mangler regnskabsafslutningsdato
Kjøp, salg, utvikling og utleie av eiendom.

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 3. aug. 2018 til 14. maj 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
24.723.782
NOK
Årsresultat 2021
1.227.389
NOK
Samlet egenkapital 2021
2.259.686
NOK
Sidst opdateret: 1. apr. 2025

Revisor-
Sidst opdateret: 17. okt. 2024

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
24.723.782
Samlet årsresultat
1.227.389
Samlede aktiver
35.666.825
Samlet gæld
33.407.140
Samlet egenkapital
2.259.686

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
24.723.782
Samlede driftsomkostninger
21.525.142
Driftsresultat
3.198.640
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.659.101
Resultat før skat
1.539.538
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
312.149
Samlet årsresultat
1.227.389

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
8.404.890
Samlede omsætningsaktiver
27.261.935
Samlede aktiver
35.666.825
Kortfristet gæld
2.234.856
Langfristet gæld
31.172.284
Samlet gæld
33.407.140
Indskudt kapital
930.000
Overført overskud
1.329.686
Samlet egenkapital
2.259.686
Samlet egenkapital og gæld
35.666.825

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom