||
B

BAKKEGATA 14 AS993 411 116

Udlejning
Aktieselskab
Kommandør T. I. Øgrims plass 4 0165 OSLO, Norge

BAKKEGATA 14 AS

Lukket 29. april 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
15 år
- 15. dec. 2008 til 29. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
1.614.492
NOK
Årsresultat 2021
1.012.947
NOK
Samlet egenkapital 2021
3.858.182
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
1.614.492
Samlet årsresultat
1.012.947
Samlede aktiver
6.132.332
Samlet gæld
2.274.150
Samlet egenkapital
3.858.182

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
1.614.492
Samlede driftsomkostninger
298.225
Driftsresultat
1.316.267
Finansielle indtægter/omkostninger
-17.617
Resultat før skat
1.298.650
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
285.703
Samlet årsresultat
1.012.947

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
5.172.070
Samlede omsætningsaktiver
960.262
Samlede aktiver
6.132.332
Kortfristet gæld
1.720.145
Langfristet gæld
554.005
Samlet gæld
2.274.150
Indskudt kapital
152.000
Overført overskud
3.706.182
Samlet egenkapital
3.858.182
Samlet egenkapital og gæld
6.132.332

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt