||
H

HAVSYN UTLEIE AS921 165 870

Udlejning
Aktieselskab
Kornblomstveien 22 4634 KRISTIANSAND S, Norge

HAVSYN UTLEIE AS

Lukket 25. februar 2025, Insolvensbehandling
Kjøp, salg, utvikling og utleie av fast eiendom.
Utleie, kjøp og salg av egen fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 16. jul. 2018 til 25. feb. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
547.400
NOK
Årsresultat 2021
28.040
NOK
Samlet egenkapital 2021
82.047
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 19. jun. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
547.400
Samlet årsresultat
28.040
Samlede aktiver
6.955.555
Samlet gæld
6.873.508
Samlet egenkapital
82.047

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
547.400
Samlede driftsomkostninger
334.280
Driftsresultat
213.120
Finansielle indtægter/omkostninger
-163.110
Resultat før skat
50.009
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
21.969
Samlet årsresultat
28.040

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
6.808.836
Samlede omsætningsaktiver
146.719
Samlede aktiver
6.955.555
Kortfristet gæld
250.020
Langfristet gæld
6.623.488
Samlet gæld
6.873.508
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
52.047
Samlet egenkapital
82.047
Samlet egenkapital og gæld
6.955.555

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt