||
G

GLAD EIENDOM AS917 994 978

Udlejning
Aktieselskab
Statsminister Otto Blehrs veg 22 2312 OTTESTAD, Norge

GLAD EIENDOM AS

Lukket 4. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 3. nov. 2016 til 4. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-17.363
NOK
Samlet egenkapital 2022
331.795
NOK
Sidst opdateret: 3. aug. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-17.363
Samlede aktiver
396.864
Samlet gæld
65.069
Samlet egenkapital
331.795

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
23.106
Driftsresultat
-23.106
Finansielle indtægter/omkostninger
843
Resultat før skat
-22.263
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-4.900
Samlet årsresultat
-17.363

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
396.864
Samlede aktiver
396.864
Kortfristet gæld
65.069
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
65.069
Indskudt kapital
46.321
Overført overskud
285.474
Samlet egenkapital
331.795
Samlet egenkapital og gæld
396.864

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt