||
A

ALULITE AS856 044 262

Udlejning
Aktieselskab
Høgliflata 14 8027 BODØ, Norge

ALULITE AS

Lukket 5. november 2024, Insolvensbehandling

Likvidationsbo:

ALULITE AS KONKURSBO
Skipsreparasjoner, produksjon og salg av mekanisk og hudraulisk utstyr og alt hva som naturlig står forbindelse hermed.
Kjøp, salg- og utleie av eiendommer samt tilknyttet virksomhet.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
29 år
- 19. feb. 1995 til 5. nov. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
503.179
NOK
Årsresultat 2021
-262.056
NOK
Samlet egenkapital 2021
3.438.151
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

C
CR1.NO AS
Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 29. nov. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
503.179
Samlet årsresultat
-262.056
Samlede aktiver
12.329.723
Samlet gæld
8.891.572
Samlet egenkapital
3.438.151

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
503.179
Samlede driftsomkostninger
318.753
Driftsresultat
184.426
Finansielle indtægter/omkostninger
-446.482
Resultat før skat
-262.056
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-262.056

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
11.977.740
Samlede omsætningsaktiver
351.983
Samlede aktiver
12.329.723
Kortfristet gæld
557.379
Langfristet gæld
8.334.193
Samlet gæld
8.891.572
Indskudt kapital
1.523.882
Overført overskud
1.914.269
Samlet egenkapital
3.438.151
Samlet egenkapital og gæld
12.329.723

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt