||
G

GRESSETH HOLDING AS911 638 320

Fast ejendom
Aktieselskab
Gressetgrenda 103 7520 HEGRA, Norge

GRESSETH HOLDING AS

Lukket 28. maj 2024

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
11 år
- 2. mar. 2013 til 28. maj 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
474.000
NOK
Årsresultat 2022
1.093.274
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.532.753
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
474.000
Samlet årsresultat
1.093.274
Samlede aktiver
4.338.614
Samlet gæld
805.861
Samlet egenkapital
3.532.753

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
474.000
Samlede driftsomkostninger
476.799
Driftsresultat
-2.799
Finansielle indtægter/omkostninger
1.096.622
Resultat før skat
1.093.823
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
549
Samlet årsresultat
1.093.274

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.607.931
Samlede omsætningsaktiver
2.730.683
Samlede aktiver
4.338.614
Kortfristet gæld
805.861
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
805.861
Indskudt kapital
300.000
Overført overskud
3.232.753
Samlet egenkapital
3.532.753
Samlet egenkapital og gæld
4.338.614

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom