||
K

KONGLE EIENDOM AS974 371 936

Udlejning
Aktieselskab
c/o Marius Eidsvold Drammensveien 67 0271 OSLO, Norge

KONGLE EIENDOM AS

Lukket 17. august 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 22. mar. 1995 til 17. aug. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
2

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
12.032.420
NOK
Årsresultat 2022
5.450.407
NOK
Samlet egenkapital 2022
2.130.032
NOK
Sidst opdateret: 10. jun. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
12.032.420
Samlet årsresultat
5.450.407
Samlede aktiver
9.263.955
Samlet gæld
7.133.923
Samlet egenkapital
2.130.032

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
12.032.420
Samlede driftsomkostninger
4.941.079
Driftsresultat
7.091.341
Finansielle indtægter/omkostninger
-103.384
Resultat før skat
6.987.957
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.537.550
Samlet årsresultat
5.450.407

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
9.263.955
Samlede aktiver
9.263.955
Kortfristet gæld
7.133.923
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
7.133.923
Indskudt kapital
1.510.000
Overført overskud
620.032
Samlet egenkapital
2.130.032
Samlet egenkapital og gæld
9.263.955

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt