||
I

IMINGEN EIENDOM AS980 393 801

Udlejning
Aktieselskab
Jordbruksveien 44 8008 BODØ, Norge

IMINGEN EIENDOM AS

Lukket 2. maj 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
24 år
- 16. jan. 1999 til 2. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.878.347
NOK
Årsresultat 2021
7.628.598
NOK
Samlet egenkapital 2021
79.814.228
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.878.347
Samlet årsresultat
7.628.598
Samlede aktiver
85.643.414
Samlet gæld
5.829.186
Samlet egenkapital
79.814.228

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.878.347
Samlede driftsomkostninger
1.658.667
Driftsresultat
1.219.680
Finansielle indtægter/omkostninger
6.647.080
Resultat før skat
7.866.760
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
238.162
Samlet årsresultat
7.628.598

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
83.879.278
Samlede omsætningsaktiver
1.764.136
Samlede aktiver
85.643.414
Kortfristet gæld
372.722
Langfristet gæld
5.456.464
Samlet gæld
5.829.186
Indskudt kapital
1.500.000
Overført overskud
78.314.228
Samlet egenkapital
79.814.228
Samlet egenkapital og gæld
85.643.414

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt