||
Æ

ÆGIRSVEI 1 D AS919 606 495

Udlejning
Aktieselskab
Ægirs vei 1D 4632 KRISTIANSAND S, Norge

ÆGIRSVEI 1 D AS

Lukket 5. oktober 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 22. sep. 2017 til 5. okt. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
202.933
NOK
Årsresultat 2022
-72.631
NOK
Samlet egenkapital 2022
-226.485
NOK
Sidst opdateret: 27. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 12. maj 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
202.933
Samlet årsresultat
-72.631
Samlede aktiver
3.247.608
Samlet gæld
3.474.092
Samlet egenkapital
-226.485

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
202.933
Samlede driftsomkostninger
184.727
Driftsresultat
18.206
Finansielle indtægter/omkostninger
-90.837
Resultat før skat
-72.631
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-72.631

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
3.054.414
Samlede omsætningsaktiver
193.194
Samlede aktiver
3.247.608
Kortfristet gæld
33.678
Langfristet gæld
3.440.414
Samlet gæld
3.474.092
Indskudt kapital
94.138
Overført overskud
-320.623
Samlet egenkapital
-226.485
Samlet egenkapital og gæld
3.247.608

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt