BOLIGEIENDOM NÆRING AS
Lukket 27. juni 2023
- Driftstid
- 9 år
- - 15. sep. 2014 til 27. jun. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Årsresultat 2021
- -62.003
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- 694.897
- NOK
Sidst opdateret: 25. apr. 2023
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
SA | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
SA | Bestyrelsesformand | - |
EG 1964 | Bestyrelsesmedlem | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 |
Samlet årsresultat | -62.003 |
Samlede aktiver | 1.224.745 |
Samlet gæld | 529.848 |
Samlet egenkapital | 694.897 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 |
Samlede driftsomkostninger | 6.484 |
Driftsresultat | -6.484 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -56.944 |
Resultat før skat | -63.429 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | -1.426 |
Samlet årsresultat | -62.003 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 0 |
Samlede omsætningsaktiver | 1.224.745 |
Samlede aktiver | 1.224.745 |
Kortfristet gæld | 268.197 |
Langfristet gæld | 261.651 |
Samlet gæld | 529.848 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | 664.897 |
Samlet egenkapital | 694.897 |
Samlet egenkapital og gæld | 1.224.745 |
Standard for brancheklassifikation
F
Primært industriområde
Bygge- og anlægsaktiviteter
41
Aktivitet
Opførelse af bygninger
41.1
Primær industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.10
Industrigruppe
Udvikling af byggeprojekter
41.109
Industrigruppe
Udvikling og salg af egen fast ejendom i øvrigt