||
S

STORGATA 20 HALDEN AS912 674 681

Udlejning
Aktieselskab
Storgata 20 1776 HALDEN, Norge

STORGATA 20 HALDEN AS

Lukket 11. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
LG
Driftstid
10 år
- 4. nov. 2013 til 11. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
227.084
NOK
Årsresultat 2022
-83.266
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.287.510
NOK
Sidst opdateret: 18. sep. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
227.084
Samlet årsresultat
-83.266
Samlede aktiver
2.601.086
Samlet gæld
1.313.576
Samlet egenkapital
1.287.510

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
227.084
Samlede driftsomkostninger
269.628
Driftsresultat
-42.544
Finansielle indtægter/omkostninger
-64.208
Resultat før skat
-106.752
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-23.486
Samlet årsresultat
-83.266

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
280.224
Samlede omsætningsaktiver
2.320.862
Samlede aktiver
2.601.086
Kortfristet gæld
173.910
Langfristet gæld
1.139.666
Samlet gæld
1.313.576
Indskudt kapital
193.653
Overført overskud
1.093.857
Samlet egenkapital
1.287.510
Samlet egenkapital og gæld
2.601.086

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt