||
P

PROSPERA EIENDOM AS996 325 156

Udlejning
Aktieselskab
c/o Anders Olaussen Nittedalsgata 20A 2000 LILLESTRØM, Norge

PROSPERA EIENDOM AS

Lukket 20. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
13 år
- 21. dec. 2010 til 20. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
4.007.774
NOK
Årsresultat 2022
3.005.677
NOK
Samlet egenkapital 2022
6.170.599
NOK
Sidst opdateret: 27. jul. 2023

Suppleant-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År20222021
Samlede driftsindtægter
4.007.774
379.278
Samlet årsresultat
3.005.677
99.345
Samlede aktiver
7.062.439
7.399.878
Samlet gæld
891.840
3.399.956
Samlet egenkapital
6.170.599
3.999.922

R&T

År20222021
Samlede driftsindtægter
4.007.774
379.278
Samlede driftsomkostninger
82.919
115.963
Driftsresultat
3.924.855
263.315
Finansielle indtægter/omkostninger
-71.423
-135.950
Resultat før skat
3.853.432
127.365
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
847.755
28.020
Samlet årsresultat
3.005.677
99.345

Balanceoversigt

År20222021
Samlede anlægsaktiver
0
7.121.020
Samlede omsætningsaktiver
7.062.439
278.858
Samlede aktiver
7.062.439
7.399.878
Kortfristet gæld
30.779
0
Langfristet gæld
861.061
3.399.956
Samlet gæld
891.840
3.399.956
Indskudt kapital
3.999.922
3.999.922
Overført overskud
2.170.677
0
Samlet egenkapital
6.170.599
3.999.922
Samlet egenkapital og gæld
7.062.439
7.399.878

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt