||
T

TORGGATA 7 AS950 885 327

Udlejning
Aktieselskab
Skomværgata 7 3921 PORSGRUNN, Norge

TORGGATA 7 AS

Lukket 8. juni 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 12. mar. 1995 til 8. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
831.920
NOK
Årsresultat 2021
-37.527
NOK
Samlet egenkapital 2021
635.605
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
831.920
Samlet årsresultat
-37.527
Samlede aktiver
4.883.555
Samlet gæld
4.247.950
Samlet egenkapital
635.605

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
831.920
Samlede driftsomkostninger
664.924
Driftsresultat
166.996
Finansielle indtægter/omkostninger
-215.108
Resultat før skat
-48.112
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-10.585
Samlet årsresultat
-37.527

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
4.782.377
Samlede omsætningsaktiver
101.178
Samlede aktiver
4.883.555
Kortfristet gæld
378.514
Langfristet gæld
3.869.436
Samlet gæld
4.247.950
Indskudt kapital
662.625
Overført overskud
-27.020
Samlet egenkapital
635.605
Samlet egenkapital og gæld
4.883.555

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt