||
A

ARCHI AS994 519 115

Fast ejendom
Aktieselskab
Palle Rosenkrantz gate 22 4616 KRISTIANSAND S, Norge

ARCHI AS

Lukket 9. februar 2024, Frivillig likvidation

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
VM
Driftstid
15 år
- 23. sep. 2009 til 9. feb. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-24.164
NOK
Samlet egenkapital 2022
872.032
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-24.164
Samlede aktiver
878.487
Samlet gæld
6.455
Samlet egenkapital
872.032

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
24.164
Driftsresultat
-24.164
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
-24.164
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-24.164

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
813.491
Samlede omsætningsaktiver
64.996
Samlede aktiver
878.487
Kortfristet gæld
6.455
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
6.455
Indskudt kapital
195.500
Overført overskud
676.532
Samlet egenkapital
872.032
Samlet egenkapital og gæld
878.487

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom