||
L

LAUKEFJELL EIENDOM AS985 717 141

Udlejning
Aktieselskab
c/o Olav Teigen Vrålstad Kamperhauggata 1 3715 SKIEN, Norge

LAUKEFJELL EIENDOM AS

Lukket 18. januar 2024, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
21 år
- 24. maj 2003 til 18. jan. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
4.405.600
NOK
Årsresultat 2021
24.799
NOK
Samlet egenkapital 2021
-1.099.487
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Suppleant-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
4.405.600
Samlet årsresultat
24.799
Samlede aktiver
4.350.391
Samlet gæld
5.449.877
Samlet egenkapital
-1.099.487

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
4.405.600
Samlede driftsomkostninger
4.164.101
Driftsresultat
241.499
Finansielle indtægter/omkostninger
-207.943
Resultat før skat
33.556
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
8.757
Samlet årsresultat
24.799

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
1.075.007
Samlede omsætningsaktiver
3.275.384
Samlede aktiver
4.350.391
Kortfristet gæld
2.361.318
Langfristet gæld
3.088.559
Samlet gæld
5.449.877
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
-1.199.487
Samlet egenkapital
-1.099.487
Samlet egenkapital og gæld
4.350.391

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt