||
G

GEILO CENTER APPARTMENT AS928 927 261

Udlejning
Aktieselskab
c/o Elisabeth C. Aas-Jacobsen Prestegårdsveien 2B 1369 STABEKK, Norge

GEILO CENTER APPARTMENT AS

Lukket 27. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 19. feb. 1995 til 27. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
3.243.028
NOK
Årsresultat 2022
2.420.083
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.829.432
NOK
Sidst opdateret: 12. okt. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
3.243.028
Samlet årsresultat
2.420.083
Samlede aktiver
2.515.945
Samlet gæld
686.513
Samlet egenkapital
1.829.432

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
3.243.028
Samlede driftsomkostninger
140.352
Driftsresultat
3.102.676
Finansielle indtægter/omkostninger
-4
Resultat før skat
3.102.672
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
682.589
Samlet årsresultat
2.420.083

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
526.624
Samlede omsætningsaktiver
1.989.321
Samlede aktiver
2.515.945
Kortfristet gæld
128.832
Langfristet gæld
557.681
Samlet gæld
686.513
Indskudt kapital
300.000
Overført overskud
1.529.432
Samlet egenkapital
1.829.432
Samlet egenkapital og gæld
2.515.945

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt