BRATENG RENHOLD AS
Lukket 20. september 2023, Frivillig likvidation
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Bestyrelsesformand
- RC
Roy Cato Brateng1954
- Driftstid
- 28 år
- - 20. feb. 1995 til 20. sep. 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Ja
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2022
- 961.653
- NOK
- Årsresultat 2022
- -123.007
- NOK
- Samlet egenkapital 2022
- 39.922
- NOK
Sidst opdateret: 4. maj 2023
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
RC 1954 | Bestyrelsesformand | - |
JB | Suppleant | - |
Andre
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Regnskabsfører | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 961.653 |
Samlet årsresultat | -123.007 |
Samlede aktiver | 177.193 |
Samlet gæld | 137.271 |
Samlet egenkapital | 39.922 |
R&T
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 961.653 |
Samlede driftsomkostninger | 1.055.821 |
Driftsresultat | -94.168 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -18.626 |
Resultat før skat | -112.794 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 10.213 |
Samlet årsresultat | -123.007 |
Balanceoversigt
| År | 2022 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 0 |
Samlede omsætningsaktiver | 177.193 |
Samlede aktiver | 177.193 |
Kortfristet gæld | 137.271 |
Langfristet gæld | 0 |
Samlet gæld | 137.271 |
Indskudt kapital | 100.000 |
Overført overskud | -60.078 |
Samlet egenkapital | 39.922 |
Samlet egenkapital og gæld | 177.192 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger