||
S

SPINNAKER PROPERTY AS920 141 501

Udlejning
Aktieselskab
Vollane 28 5105 EIDSVÅG I ÅSANE, Norge

SPINNAKER PROPERTY AS

Lukket 9. januar 2025, Mangler obligatorisk revisor
Utleie av næringseiendom og konsulentvirksomhet og det som herved står i forbindelse.
Utleie av næringseiendom og konsulentvirksomhet.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 18. dec. 2017 til 9. jan. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
251.813
NOK
Årsresultat 2020
-3.850.208
NOK
Samlet egenkapital 2020
-4.654.031
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
FratrådtBestyrelsesformand, Kontaktperson-

Andre

NavnRolleAktier
Revisor-
Sidst opdateret: 6. dec. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
251.813
Samlet årsresultat
-3.850.208
Samlede aktiver
39.465.598
Samlet gæld
44.119.629
Samlet egenkapital
-4.654.031

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
251.813
Samlede driftsomkostninger
493.160
Driftsresultat
-241.347
Finansielle indtægter/omkostninger
-4.936.866
Resultat før skat
-5.178.213
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-1.328.005
Samlet årsresultat
-3.850.208

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
35.233.566
Samlede omsætningsaktiver
4.232.032
Samlede aktiver
39.465.598
Kortfristet gæld
0
Langfristet gæld
44.119.629
Samlet gæld
44.119.629
Indskudt kapital
59.925
Overført overskud
-4.713.956
Samlet egenkapital
-4.654.031
Samlet egenkapital og gæld
39.465.598

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt