SONDRE LØVENSKIOLD KVESETH EIENDOM AS
Lukket 15. oktober 2024, InsolvensbehandlingSONDRE LØVENSKIOLD KVESETH EIENDOM AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Kjøp, salg og utleie av eiendom, samt virksomhet som naturlig hører
til dette. Selskapet kan også eie aksjer i andre selskaper tilknyttet
prosjektene.
Nøgleord
apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer
Organisation
- Adm. direktør
- SL
- Bestyrelsesformand
- SL
- Driftstid
- 5 år
- - 22. mar. 2019 til 15. okt. 2024
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 5.903.118
- NOK
- Årsresultat 2021
- -543.773
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- -490.621
- NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
SL | Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
SL | Bestyrelsesformand | - |
RN 1989 | Suppleant | - |
Sidst opdateret: 18. dec. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 5.903.118 |
Samlet årsresultat | -543.773 |
Samlede aktiver | 11.443.568 |
Samlet gæld | 11.934.189 |
Samlet egenkapital | -490.621 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 5.903.118 |
Samlede driftsomkostninger | 6.026.852 |
Driftsresultat | -123.734 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -420.039 |
Resultat før skat | -543.773 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -543.773 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 11.358.893 |
Samlede omsætningsaktiver | 84.675 |
Samlede aktiver | 11.443.568 |
Kortfristet gæld | 246.446 |
Langfristet gæld | 11.687.743 |
Samlet gæld | 11.934.189 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | -520.621 |
Samlet egenkapital | -490.621 |
Samlet egenkapital og gæld | 11.443.568 |
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt