||
H

HINNA GULV & VEGG AS928 102 483

Udlejning
Aktieselskab
Brunesveien 32 4322 SANDNES, Norge

HINNA GULV & VEGG AS

Lukket 29. juli 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 12. mar. 1995 til 29. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
799.974
NOK
Årsresultat 2022
591.533
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.285.901
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
799.974
Samlet årsresultat
591.533
Samlede aktiver
1.688.100
Samlet gæld
402.199
Samlet egenkapital
1.285.901

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
799.974
Samlede driftsomkostninger
48.192
Driftsresultat
751.782
Finansielle indtægter/omkostninger
7.825
Resultat før skat
759.607
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
168.074
Samlet årsresultat
591.533

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
1.621.322
Samlede omsætningsaktiver
66.778
Samlede aktiver
1.688.100
Kortfristet gæld
402.199
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
402.199
Indskudt kapital
200.000
Overført overskud
1.085.901
Samlet egenkapital
1.285.901
Samlet egenkapital og gæld
1.688.100

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt