BRIS RENHOLD AS
Lukket 4. maj 2023, InsolvensbehandlingBRIS RENHOLD AS KONKURSBO
Likvidationsbo:
Nøgleord
rengøringinnvendigbygningerkontorerhusapartementsleiligheterfabrikkerbutikkerinstitusjonerbeboelseshus
Organisation
- Adm. direktør
- Bestyrelsesformand
- Driftstid
- 9 år
- - 21. mar. 2014 til 4. maj 2023
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Samlet driftsindtægt 2021
- 493.034
- NOK
- Årsresultat 2021
- 25.198
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- -60.415
- NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Ledelse
Ledelse / administration
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Administrerende direktør | - |
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
| Bestyrelsesformand | - | |
| Suppleant | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 493.034 |
Samlet årsresultat | 25.198 |
Samlede aktiver | 11.580 |
Samlet gæld | 71.995 |
Samlet egenkapital | -60.415 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 493.034 |
Samlede driftsomkostninger | 463.803 |
Driftsresultat | 29.231 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -4.032 |
Resultat før skat | 25.198 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | 25.198 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 12.670 |
Samlede omsætningsaktiver | -1.090 |
Samlede aktiver | 11.580 |
Kortfristet gæld | 61.995 |
Langfristet gæld | 10.000 |
Samlet gæld | 71.995 |
Indskudt kapital | 30.000 |
Overført overskud | -90.415 |
Samlet egenkapital | -60.415 |
Samlet egenkapital og gæld | 11.580 |
Standard for brancheklassifikation
N
Primært industriområde
Forretningsydelser
81
Aktivitet
Ydelser relateret til ejendomsadministration
81.2
Primær industrigruppe
Rengøringsvirksomhed
81.21
Industrigruppe
Rengøring af bygninger
81.210
Industrigruppe
Almindelig rengøring i bygninger