||
S

SYRETÅRNET 3 AS979 542 879

Udlejning
Aktieselskab
c/o Hilde Kløvstad Fossbakken 1A 3403 LIER, Norge

SYRETÅRNET 3 AS

Lukket 11. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
25 år
- 19. feb. 1998 til 11. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
1

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
3.160.350
NOK
Årsresultat 2022
969.624
NOK
Samlet egenkapital 2022
14.942.727
NOK
Sidst opdateret: 14. aug. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
3.160.350
Samlet årsresultat
969.624
Samlede aktiver
15.431.596
Samlet gæld
488.870
Samlet egenkapital
14.942.727

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
3.160.350
Samlede driftsomkostninger
1.853.645
Driftsresultat
1.306.705
Finansielle indtægter/omkostninger
-5.777
Resultat før skat
1.300.928
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
331.304
Samlet årsresultat
969.624

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
13.624.476
Samlede omsætningsaktiver
1.807.120
Samlede aktiver
15.431.596
Kortfristet gæld
488.870
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
488.870
Indskudt kapital
100.000
Overført overskud
14.842.727
Samlet egenkapital
14.942.727
Samlet egenkapital og gæld
15.431.596

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt