||
L

LIPPERT EIENDOM AS923 075 690

Udlejning
Aktieselskab
Stordgata 6A 5522 HAUGESUND, Norge

LIPPERT EIENDOM AS

Lukket 30. juni 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 2. aug. 2019 til 30. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
1.433.232
NOK
Årsresultat 2022
-597.369
NOK
Samlet egenkapital 2022
-455.657
NOK
Sidst opdateret: 25. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
1.433.232
Samlet årsresultat
-597.369
Samlede aktiver
488.525
Samlet gæld
944.182
Samlet egenkapital
-455.657

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
1.433.232
Samlede driftsomkostninger
2.002.797
Driftsresultat
-569.564
Finansielle indtægter/omkostninger
-42.297
Resultat før skat
-611.861
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-14.492
Samlet årsresultat
-597.369

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
452.838
Samlede omsætningsaktiver
35.687
Samlede aktiver
488.525
Kortfristet gæld
314.606
Langfristet gæld
629.576
Samlet gæld
944.182
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-485.657
Samlet egenkapital
-455.657
Samlet egenkapital og gæld
488.525

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt