||
L

L N EIENDOM AS923 422 137

Fast ejendom
Aktieselskab
Bjørkeveien 4 1940 BJØRKELANGEN, Norge

L N EIENDOM AS

Lukket 27. januar 2025
Kjøp og salg av eiendom og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet.
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
6 år
- 19. sep. 2019 til 27. jan. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
30
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
1
virksomhed
Tilhører en gruppe af

Økonomi

Samlet egenkapital 2023
-451.861
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
80 %

Regnskabsfører-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
80 %
indirekte
-
20 %
indirekte
Sidst opdateret: 7. jun. 2024

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
L
LITZHEIM HOLDING AS
Ordinære aktier
30
100 %

Aktier ejet af L N EIENDOM AS

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
S
SLITU 1 AS
Ordinære aktier
40
100 %
M
MORENEVEIEN 24 AS
Ordinære aktier
6.850
100 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Koncernstruktur

  • Samlet driftsindtægt 2024: NOK 160.568
    Driftsresultat 2024: NOK 39.502
    Medarbejdere: 0

Økonomi

i NOK

Resumé

År202320222021
Samlede driftsindtægter
0
0
0
Samlet årsresultat
0
0
-332.183
Samlede aktiver
24.607.500
24.184.301
24.418.613
Samlet gæld
25.059.361
24.636.161
24.870.474
Samlet egenkapital
-451.861
-451.861
-451.861

R&T

År202320222021
Samlede driftsindtægter
0
0
0
Samlede driftsomkostninger
63.027
83.900
29.597
Driftsresultat
-63.027
-83.900
-29.597
Finansielle indtægter/omkostninger
63.027
83.900
-438.496
Resultat før skat
0
1
-468.093
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
1
-135.910
Samlet årsresultat
0
0
-332.183

Balanceoversigt

År202320222021
Samlede anlægsaktiver
22.744.431
22.744.431
22.744.431
Samlede omsætningsaktiver
1.863.069
1.439.870
1.674.182
Samlede aktiver
24.607.500
24.184.301
24.418.613
Kortfristet gæld
2.194.511
819.611
84.770
Langfristet gæld
22.864.850
23.816.550
24.785.704
Samlet gæld
25.059.361
24.636.161
24.870.474
Indskudt kapital
30.000
30.000
30.000
Overført overskud
-481.861
-481.861
-481.861
Samlet egenkapital
-451.861
-451.861
-451.861
Samlet egenkapital og gæld
24.607.500
24.184.301
24.418.613

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom