||
M

MJØSTOMT AS996 921 670

Fast ejendom
Aktieselskab
Fryavegen 80 2630 RINGEBU, Norge

MJØSTOMT AS

Lukket 24. maj 2023

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 19. maj 2011 til 24. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-111.336
NOK
Samlet egenkapital 2022
-1.337
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-111.336
Samlede aktiver
3.026.812
Samlet gæld
3.028.149
Samlet egenkapital
-1.337

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
27.588
Driftsresultat
-27.588
Finansielle indtægter/omkostninger
-115.150
Resultat før skat
-142.738
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-31.402
Samlet årsresultat
-111.336

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
31.402
Samlede omsætningsaktiver
2.995.410
Samlede aktiver
3.026.812
Kortfristet gæld
100.380
Langfristet gæld
2.927.769
Samlet gæld
3.028.149
Indskudt kapital
1.474.616
Overført overskud
-1.475.953
Samlet egenkapital
-1.337
Samlet egenkapital og gæld
3.026.812

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom