||
A

ABU EIENDOMSDRIFT AS925 980 757

Udlejning
Aktieselskab
Arnatveitvegen 137 5262 ARNATVEIT, Norge

ABU EIENDOMSDRIFT AS

Lukket 28. april 2025, Mangler obligatorisk revisor
Drift av eiendommer, byggetjenester og rådgivning knyttet til fast eiendom.
Drift av eiendommer, driftstjenester, byggetjenester og rådgivning innenfor drift og eiendomsutvikling.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 17. nov. 2020 til 28. apr. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
100
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
1
virksomhed
Tilhører en gruppe af

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.124.356
NOK
Årsresultat 2021
-97.732
NOK
Samlet egenkapital 2021
-103.741
NOK
Sidst opdateret: 18. feb. 2025

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson
50 %
indirekte

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
Kontaktperson, Bestyrelsesformand
50 %
indirekte
-
50 %
indirekte
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
H
HEKS AS
Under likvidation
Ordinære aktier
100
100 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Koncernstruktur

  • Samlet driftsindtægt 2021: NOK 0
    Driftsresultat 2021: NOK -447.663
    Medarbejdere: 0

Økonomi

i NOK

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.124.356
Samlet årsresultat
-97.732
Samlede aktiver
2.988.579
Samlet gæld
3.092.319
Samlet egenkapital
-103.741

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.124.356
Samlede driftsomkostninger
2.178.025
Driftsresultat
-53.668
Finansielle indtægter/omkostninger
-44.063
Resultat før skat
-97.732
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-97.732

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
2.988.579
Samlede aktiver
2.988.579
Kortfristet gæld
3.092.319
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
3.092.319
Indskudt kapital
24.430
Overført overskud
-128.171
Samlet egenkapital
-103.741
Samlet egenkapital og gæld
2.988.579

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt