||
E

ENSIKO AS920 206 972

Udlejning
Aktieselskab
Bankgata 14 6200 STRANDA, Norge

ENSIKO AS

Lukket 7. december 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
5 år
- 8. jan. 2018 til 7. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
35.140
NOK
Årsresultat 2022
-111.061
NOK
Samlet egenkapital 2022
738.379
NOK
Sidst opdateret: 4. dec. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-
Bestyrelsesmedlem-
Bestyrelsesmedlem-
Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
35.140
Samlet årsresultat
-111.061
Samlede aktiver
2.270.140
Samlet gæld
1.531.761
Samlet egenkapital
738.379

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
35.140
Samlede driftsomkostninger
112.774
Driftsresultat
-77.634
Finansielle indtægter/omkostninger
-64.747
Resultat før skat
-142.382
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-31.321
Samlet årsresultat
-111.061

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.127.288
Samlede omsætningsaktiver
142.852
Samlede aktiver
2.270.140
Kortfristet gæld
406.761
Langfristet gæld
1.125.000
Samlet gæld
1.531.761
Indskudt kapital
600.000
Overført overskud
138.379
Samlet egenkapital
738.379
Samlet egenkapital og gæld
2.270.140

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt