||
T

TALANTA AV 1997 AS979 440 944

Fast ejendom
Aktieselskab
c/o Kom&C AS - Business Village Grundingen 6 0250 OSLO, Norge

TALANTA AV 1997 AS

Lukket 18. april 2023

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
26 år
- 5. dec. 1997 til 18. apr. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
13.208.917
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.320.808
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
13.208.917
Samlede aktiver
6.022.434
Samlet gæld
4.701.626
Samlet egenkapital
1.320.808

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
92.903
Driftsresultat
-92.903
Finansielle indtægter/omkostninger
13.316.489
Resultat før skat
13.223.586
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
14.669
Samlet årsresultat
13.208.917

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
2.945.859
Samlede omsætningsaktiver
3.076.575
Samlede aktiver
6.022.434
Kortfristet gæld
4.701.626
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
4.701.626
Indskudt kapital
1.298.848
Overført overskud
21.960
Samlet egenkapital
1.320.808
Samlet egenkapital og gæld
6.022.434

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom