||
Ø

ØKA 6 AS929 301 889

Udlejning
Aktieselskab
Møllegaten 12 3111 TØNSBERG, Norge

ØKA 6 AS

Lukket 31. oktober 2024
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Investering i fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 4. jun. 2022 til 31. okt. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
942.749
NOK
Årsresultat 2022
-1.359.680
NOK
Samlet egenkapital 2022
812.335
NOK
Sidst opdateret: 10. okt. 2024

Revisor-
Sidst opdateret: 15. feb. 2024

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
942.749
Samlet årsresultat
-1.359.680
Samlede aktiver
14.295.469
Samlet gæld
13.483.134
Samlet egenkapital
812.335

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
942.749
Samlede driftsomkostninger
2.359.472
Driftsresultat
-1.416.723
Finansielle indtægter/omkostninger
-325.911
Resultat før skat
-1.742.634
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-382.954
Samlet årsresultat
-1.359.680

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
12.499.395
Samlede omsætningsaktiver
1.796.074
Samlede aktiver
14.295.469
Kortfristet gæld
1.001.176
Langfristet gæld
12.481.958
Samlet gæld
13.483.134
Indskudt kapital
47.238
Overført overskud
765.097
Samlet egenkapital
812.335
Samlet egenkapital og gæld
14.295.469

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt