||
U

URBAN PROPERTIES AS929 170 059

Fast ejendom
Aktieselskab
Fridtjof Nansens vei 19 0369 OSLO, Norge

URBAN PROPERTIES AS

Lukket 10. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
1 år
- 6. maj 2022 til 10. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-365.436
NOK
Samlet egenkapital 2022
-335.436
NOK
Sidst opdateret: 19. sep. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand, Kontaktperson-
Sidst opdateret: 31. aug. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-365.436
Samlede aktiver
288.105
Samlet gæld
623.541
Samlet egenkapital
-335.436

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
365.436
Driftsresultat
-365.436
Finansielle indtægter/omkostninger
0
Resultat før skat
-365.436
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-365.436

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
202.645
Samlede omsætningsaktiver
85.460
Samlede aktiver
288.105
Kortfristet gæld
322.971
Langfristet gæld
300.570
Samlet gæld
623.541
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-365.436
Samlet egenkapital
-335.436
Samlet egenkapital og gæld
288.105

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom