||
V

VESTRE STRANDVEI 48 AS997 285 298

Udlejning
Aktieselskab
Vestre Strandvei 46C 3482 TOFTE, Norge

VESTRE STRANDVEI 48 AS

Lukket 4. juli 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
12 år
- 31. aug. 2011 til 4. jul. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
2.640.071
NOK
Årsresultat 2021
262.542
NOK
Samlet egenkapital 2021
549.422
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
2.640.071
Samlet årsresultat
262.542
Samlede aktiver
1.416.142
Samlet gæld
866.720
Samlet egenkapital
549.422

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
2.640.071
Samlede driftsomkostninger
2.275.176
Driftsresultat
364.895
Finansielle indtægter/omkostninger
-23.910
Resultat før skat
340.985
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
78.443
Samlet årsresultat
262.542

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
742.854
Samlede omsætningsaktiver
673.289
Samlede aktiver
1.416.142
Kortfristet gæld
864.042
Langfristet gæld
2.678
Samlet gæld
866.720
Indskudt kapital
209.974
Overført overskud
339.449
Samlet egenkapital
549.422
Samlet egenkapital og gæld
1.416.142

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt