||
T

T. JØRGENSEN EIENDOM AS916 236 891

Fast ejendom
Aktieselskab
Sporveien 8 8519 NARVIK, Norge

T. JØRGENSEN EIENDOM AS

Lukket 30. september 2023, Insolvensbehandling

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 16. nov. 2015 til 30. sep. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2020
1.061.111
NOK
Årsresultat 2020
-68.847
NOK
Samlet egenkapital 2020
69.193
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Bestyrelsesmedlem-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
1.061.111
Samlet årsresultat
-68.847
Samlede aktiver
5.104.029
Samlet gæld
5.034.836
Samlet egenkapital
69.193

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
1.061.111
Samlede driftsomkostninger
924.984
Driftsresultat
136.127
Finansielle indtægter/omkostninger
-185.238
Resultat før skat
-49.111
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
19.736
Samlet årsresultat
-68.847

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
4.619.783
Samlede omsætningsaktiver
484.247
Samlede aktiver
5.104.029
Kortfristet gæld
1.534.086
Langfristet gæld
3.500.751
Samlet gæld
5.034.836
Indskudt kapital
110.000
Overført overskud
-40.807
Samlet egenkapital
69.193
Samlet egenkapital og gæld
5.104.029

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom