||
H

HVERVENMOVEIEN 29 AS930 778 087

Udlejning
Aktieselskab
c/o AKA AS Hvervenmoveien 49 3511 HØNEFOSS, Norge

HVERVENMOVEIEN 29 AS

Lukket 21. januar 2025
Eie, utvikle og drifte fast eiendom, samt eie aksjer og andeler i andre selskap.
Eie, utvikle og drifte fast eiendom.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 7. feb. 2023 til 21. jan. 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
7.600
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
1
virksomhed
Tilhører en gruppe af

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2023
590.000
NOK
Årsresultat 2023
88.875
NOK
Samlet egenkapital 2023
3.076.971
NOK
Sidst opdateret: 29. aug. 2024

Revisor-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
-
24.99 %
indirekte
-
24.99 %
indirekte
-
24.99 %
indirekte
-
8.32 %
indirekte
Sidst opdateret: 7. sep. 2023

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
A
AKA AS
Ordinære aktier
7.600
100 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Koncernstruktur

  • Samlet driftsindtægt 2024: NOK 43.216.000
    Driftsresultat 2024: NOK -23.290.000
    Medarbejdere: 22

Økonomi

i NOK

Resumé

År2023
Samlede driftsindtægter
590.000
Samlet årsresultat
88.875
Samlede aktiver
10.768.129
Samlet gæld
7.691.158
Samlet egenkapital
3.076.971

R&T

År2023
Samlede driftsindtægter
590.000
Samlede driftsomkostninger
215.751
Driftsresultat
374.249
Finansielle indtægter/omkostninger
-260.307
Resultat før skat
113.942
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
25.067
Samlet årsresultat
88.875

Balanceoversigt

År2023
Samlede anlægsaktiver
6.655.165
Samlede omsætningsaktiver
4.112.964
Samlede aktiver
10.768.129
Kortfristet gæld
9.070
Langfristet gæld
7.682.088
Samlet gæld
7.691.158
Indskudt kapital
2.988.096
Overført overskud
88.875
Samlet egenkapital
3.076.971
Samlet egenkapital og gæld
10.768.129

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt