||
T

TREUNGEN EIGEDOMSSELSKAP AS917 412 979

Udlejning
Aktieselskab
Setanvegen 257 3855 TREUNGEN, Norge

TREUNGEN EIGEDOMSSELSKAP AS

Lukket 1. november 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 1. jul. 2016 til 1. nov. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
695.607
NOK
Årsresultat 2022
445.688
NOK
Samlet egenkapital 2022
585.557
NOK
Sidst opdateret: 28. jun. 2023

Ledelse

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand-

Andre

NavnRolleAktier
Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
695.607
Samlet årsresultat
445.688
Samlede aktiver
862.597
Samlet gæld
277.040
Samlet egenkapital
585.557

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
695.607
Samlede driftsomkostninger
131.626
Driftsresultat
563.981
Finansielle indtægter/omkostninger
-31.057
Resultat før skat
532.924
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
87.236
Samlet årsresultat
445.688

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
0
Samlede omsætningsaktiver
862.597
Samlede aktiver
862.597
Kortfristet gæld
277.040
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
277.040
Indskudt kapital
450.000
Overført overskud
135.557
Samlet egenkapital
585.557
Samlet egenkapital og gæld
862.597

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt