||
S

SCHWEIGAARDS GATE 34 E AS913 662 490

Udlejning
Aktieselskab
Schweigaards gate 34F 0191 OSLO, Norge

SCHWEIGAARDS GATE 34 E AS

Lukket 3. maj 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
KH
Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 4. jun. 2014 til 3. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
12.819.102
NOK
Årsresultat 2022
6.974.307
NOK
Samlet egenkapital 2022
30.514.277
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
12.819.102
Samlet årsresultat
6.974.307
Samlede aktiver
38.337.095
Samlet gæld
7.822.818
Samlet egenkapital
30.514.277

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
12.819.102
Samlede driftsomkostninger
3.604.350
Driftsresultat
9.214.752
Finansielle indtægter/omkostninger
-273.343
Resultat før skat
8.941.409
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
1.967.102
Samlet årsresultat
6.974.307

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
37.621.424
Samlede omsætningsaktiver
715.671
Samlede aktiver
38.337.095
Kortfristet gæld
7.822.818
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
7.822.818
Indskudt kapital
1.310.980
Overført overskud
29.203.297
Samlet egenkapital
30.514.277
Samlet egenkapital og gæld
38.337.095

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt